Igen az életre

2017. augusztus 28., címkék: reformátusok szárszói konferenciája, balog zoltán, mesterséges megtermékenyítés

A népesség csökkenésének megállítása a magyarság egyik sorskérdése Balog Zoltán református lelkipásztor, az emberi erőforrások minisztere szerint, aki a Reformátusok Szárszói Konferenciáján a hivatásetikáról tartott előadást, majd ezt követően nyilatkozott a Parókia portálnak – többek között a mesterséges megtermékenyítésről is.

Az ember nem válogathatja meg a gyerekeit

2015. június 15., címkék: svájci protestáns egyházak, mesterséges megtermékenyítés, sek

A svájci reformátusok ellenzik azt az alkotmánymódosítást, ami lehetővé tenné az emberi embriók szabadabb szelekcióját preimplantációs diagnosztika alapján.